Danas: 5
Online: 1
2012-04-02

EKIPNO PRVENSTVO HRVATSKE U POLUMARATONU

Naš muški tim u sastavu Paripović, Kovač Hrvoje, Mrkojević i Jozić na ovogodišnjem prvenstvu Hrvatske u polumaratonu osvojili su odlično 2. mjesto.

Ovogodišnje natjecanje nije pokazalo jaču konkurenciju među klubovima koji se bave isključivo cestovnim trčanjem ali je zato bila žestoka borba između 3 najjača kluba kada su u pitanju duge pruge. Aviokarte.-hr novoosnovani kluba koji je pod vodstvom Petrovića ove godine sakupio grupu veoma dobrih dugoprugaša poput Mikulića, Kučka, Barića, Balaška, Kralja i dr. Nastupio je i Agram sa jakim timom predvođenim Murićem i Grdenićem.

Ipak naš tim nije iznevjerio tradiciju i sa svojim je veteranskim iskustvom po veoma lošem vremenu, spomenimo da je sa startom utrke startala i Sinjska bura u jednom trenutku popračena ledenom kišom, izvukla maksimum i ostvarila ovaj značajni uspijeh. U posljednjih 10 godina naš klub nije ostao niti jednom bez odličja na ekipnim prvenstvima Hrvatske u ovoj disciplini.

U ženskoj kategoriji ove je godine situacija bila znatno drugačija. Možemo reći da su sve najjače dugoprugašice nastupile na natjecanju i klubovi su uspijeli složiti zaista dobre timove. Prvo mjesto osvojio je Agram a naš tim predvođen Miom i Brankom osvojio je značajno 6 mjesto.